WYKŁADOWCY » Piotr Wojciechowski

ZBIGNIEW PATERAK - Absolwent Krakowskiej PWST- Wydział Aktorski, oraz Absolwent Laboratorium Reportażu Instytutu Dziennikarstwa UW. W latach 1988-1990 był etatowym aktorem w "Teatrze Nowym" w Łodzi. Od 1990 roku do 1996 przebywał w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w Nowym Jorku i Miami. W tym okresie związany był ze środowiskiem artystycznym Nowego Jorku, współpracując z Polskim Instytutem Teatralnym, Polish-American Federation for the Arts, Polish TV-Network, oraz w Studio 3.

W Nowym Jorku odbył swój reżyserski debiut, realizując spektakl poetycko-muzyczny o Janie Lechoniu. Za swoją pracę otrzymał nagrodę Dziennika Nowojorskiego za najlepszą reżyserię i aktorstwo. Od 27 lat współpracuje z Teatrami w Krakowie i Warszawie, a także jest związany z teatralnym ruchem off-wym w Polsce. Laureat Grand Prix za reżyserie "Emigrantów" Sławomira Mrożka na II Małopolskim Festiwalu Teatralnym w Wadowicach.

W okresie 30 lat wystąpił w 40 produkcjach filmowych i telewizyjnych, między innymi: "Pod Mocnym Aniołem" W. Smarzowskiego "Wesele" W.Smarzowskiego "Ono" M.Szumowskiej "Vinci" J. Machulskiego "Bilet na Księżyc" J .Bromskiego

Seriale: "Sensacje XX wieku" B.Wołoszańskiego, A.Drabińskiego "Czas Honoru" M.Rosy "Życie, Miłość oraz Dom nad Rozlewiskiem", A.Drabińskiego "Ojciec Mateusz" A.Kostenki "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" B.Wołoszańskiego A.Drabińskiego i wiele innych.

Copyright © 2015 - 2019 Laboratorium Reportażu